Aj naše gymnázium – Gymnázium Mikuláša Kováča v B. Bystrici sa zapojilo do Európskeho týždňa duševného zdravia. Hlavnou témou tohto ročníka bolo vzťahy a komunita, ktoré významne ovplyvňujú duševnú pohodu mladých ľudí, ako aj pracovníkov v školstve.
Počas piatich tematických dní sme v predmetoch: umenie a kultúra, etická a náboženská výchova, telesná a športový výchova realizovali hodiny duševnej pohody. Námety sme čerpali z ponúknutých metodických materiálov online platformy: Amnézia, Ako povedať ÁNO, ako povedať NIE, Strom môjho ja, Asertívne vo vzťahoch, Pošta vďačnosti a Mozaika príjemných chvíľ. Na hodinách telesnej a športovej výchovy sa žiaci venovali uvoľňovacím cvikom.
Aktivity mali pozitívny ohlas u žiakov. Súčasne si uvedomili, aké je dôležité mať sviežu myseľ.





